Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Charakterystyka opon letnich oraz zimowych – jakie są różnice?

Należałoby przyjrzeć się różnicom pomiędzy oponami na których jeździmy latem, a tymi używanymi zimą. Przede wszystkim różnica dotyczy tu mieszanki wykorzystywanej do wytwórczości tychże opon. W przypadku opon letnich jest to twarda guma, co wyrównuje tarcie, poprzez co jest ono na tyle niskie, iż bieżnik ma dłuższą żywotność. Letnie ogumienie zezwala prawidłowiej kontrolować pojazd właśnie w czasie lata, droga hamowania okazuje się o wiele krótsza, za co odpowiada większa powierzchnia styku bieżnika z drogą.

Co więcej bieżnik ów bardziej jest ukierunkowany w stosunku do tego jak obraca się koło, a to pomniejsza hałas podczas jazdy. W wypadku opon zimowych mamy do czynienia z oponami bardziej dzielnymi na ślizganie, to właśnie dzięki użyciu miększej gumy. Bieżnik ma wówczas większe bloki w tak zwanej strefie barkowej, a znaczna ilość drobnych nacięć równoległych ułatwia kierowanie, przyspieszenie a także hamowanie na śliskim podłożu.

Dzięki odpowiednio uformowanych rowkach w oponie tej łatwo odprowadzana jest woda. Jeśli pragniesz wymienić, zobacz https://mobilnawulkanizacja-szczecin.pl/. W pewnych sytuacjach również korzystamy w zimie z tak zwanych opon kolcowych. Jeśli mówimy o motoryzacji to należałoby poruszyć kwestię dotyczącą opon użytkowanych do samochodów oraz zająć się różnicami odnośnie ogumienia sezonowego i całorocznego. Bez zastanowienia pozyskamy odpowiedź zachwalającą opony sezonowe, a więc te, jakie nazywamy zimowymi i letnimi, zmienianymi na daną porę roku

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje:

Ten wpis ma 1 komentarz

Dodaj komentarz