Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co to są odżywki oraz peptydy?

Czym są odżywki? Są to dodatkowe substancje obejmujące mikro oraz makroelementy, witaminy – w postaci pastylek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, jakie zażywane w trafnej, określonej ilości uzupełniają braki w naszym organizmie, utrzymując go w dobrej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Na pewno – osoby będące w okresie rekonwalescencji, które po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to także przyjmowaniem rozmaitych lekarstw oraz stosowaniem różnych terapii.

Osoby, które stosują diety odchudzające – każda dieta odchudzająca eliminuje z posiłków pewne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Należy je więc uzupełnić suplementami. Ciekawą opcja są także ostatnio peptydy – znacznie więcej na SARM. Sportowcy także są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Oczywiście, nie ma mowy o tych dopingujących, ale tylko tych uzupełniające naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, jacy uczęszczają na siłownie – także powinni zażywać suplementy. W większości wypadków zażywanymi 'codziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – innymi słowy makroelementy, oraz żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – inaczej mikroelementy. Do typowego funkcjonowania organizmu człowiek pragnie 46 mikro oraz makroelementów, z których 30 jest niezbędnych do życia.

Najpopularniejsze są preparaty zawierające wszystkie powyższe elementy w stosownych proporcjach. Wolno je kupić w każdej aptece, choć nie są one lekarstwami. Jeśli niemniej jednak nasze posiłki składają się z towarów wszystkich grup pokarmów, nie musimy suplementów zażywać. Dla sportowców, których wysiłek pochłania dużo energii, suplementy wyglądają nieco inaczej. Preparaty pomocnicze to między innymi – odżywki białkowe i węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina i substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro oraz makroelementy oraz witaminy. Suplementy są w następstwie tego potrzebne do zażywania w wielu sytuacjach, lecz decyzja o ich niezbędnej ilości ma być podjęta przez lekarza.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz