Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Do czego jest nam przydatny internet?

Nie ulega wątpliwości, że jeśli korzystamy z czegoś nadmiernie długo oraz rozpoczyna nas to coraz bardziej wciągać, po pewnym czasie uzależniamy się od takiej rzeczy. Jednakowo jest z internetem. Na pierwszy rzut oka internet wydaje się być niegroźny. Został stworzony w celu upraszczania wszystkim życia. Jednakże, gdy tracimy kontrolę na korzystaniem z niego, może to wywoływać uzależnienie. Najczęściej rozpoczyna się to nieśmiało.

Każdego dnia spędzamy coraz to więcej czasu buszując po internecie, korzystając z serwisów społecznościowych bądź grając w gry internetowe – speedtest. Uzależnienie od internetu ma okazję objawiać się nadpobudliwością, agresją (szczególnie u dzieci i nastolatków), odczuwaniem jakiegokolwiek niedosytu, gdy przynajmniej kilka razy dziennie nie odwiedzimy portalu społecznościowego, czy nie zagramy w jakąś grę. Szkodliwość internetu objawia się nie tylko uzależnieniem.

Teraz dzięki internetowi jesteśmy w stanie stać się nawet ofiarami kradzieży. Niekoniecznie kradzieży pieniędzy, chociaż to dość niejednokrotnie się zdarza, niemniej jednak kradzieży danych, zdjęć, plików z komputera. Aby zapobiec temu musimy stosować środki ostrożności, pomiędzy innymi programy antywirusowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz