Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Gdzie są używane kurtyny i przegrody z folii PCV

Folia PCV to materiał, który ma bardzo zróżnicowane zastosowanie. W dużym stopniu bierze się to z jego właściwości i parametrów, a o tych można wiele dobrego powiedzieć. Po pierwsze folia PCV dobrze zatrzymuje świetlne promieniowanie, przez co wykorzystywana jest podczas prac spawalniczych. Używane przez spawaczy przegrody spawalnicze mają w sobie tego typu folię jako wypełnienie, dzięki czemu otoczenie zostaje zabezpieczone zarówno przed szkodliwymi promieniami, jak też przed różnego rodzaju odpryskami. W przypadku przegród wystarczy w zupełności folia o grubości około pół mm.

Grubszej, lecz dzięki temu wytrzymałej i trwałej, potrzebują kurtyny paskowe. Takie kurtyny stosuje się powszechnie w rozmaitych magazynach i sklepach. Mają one postać pasków o szerokości kilkunastu centymetrów, przymocowanych na górze zabezpieczanego otworu. Paski są elastyczne, dzięki czemu da się je łatwo rozsunąć, a wisząc swobodnie stanowią barierę podobną do drzwi.

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest jego duże zabezpieczenie termiczne. Jak okazuje się bowiem, folia PCV świetnie ochrania przed zmianami temperatury, dużo lepiej niż na przykład drewno. Przez to nawet kilkumilimetrowej grubości paski pozwalają utrzymać właściwą w środku i zmniejszyć jej ucieczkę. Zastosowań tego typu folii jest całkiem sporo, są one odporne na wodę i różnego rodzaju związki chemiczne, więc często są wykorzystywane w formie izolacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz