Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie preparaty stosować można przy atopowej skórze

Jednym z częściej spotykanych problemów skórnych jest zapalenie atopowe. Może ono powstać w wyniku nieprawidłowego działania naskórkowej bariery, co będzie powodowało powstanie niemiłych dolegliwości. Jest to przewlekła choroba, która u wielu osób się pojawia w różnym okresie życia, w zależności od okresu przybierająca różną formę. Niekiedy pojawiają się ropne zmiany, ale też i suche, złuszczające się miejsca. Wysuszenie i zaczerwienienie powoduje często swędzenie i pieczenie, co jest dużym dyskomfortem dla chorych. Dlatego też istotna będzie właściwa pielęgnacja skóry, która znacząco może pomóc w złagodzeniu objawów, oraz stosowanie się do ustalonych zasad.

Z pewnością należy unikać nieprzewiewnej odzieży, alkoholu i pikantnych potraw, czy używania mocnych środków kosmetycznych. Do pielęgnacji takiej skóry sprawdzają się dobrze specjalnie opracowane kosmetyki, takie jak na przykład dexeryl emolient. Dzięki stosowaniu takich produktów w dużym stopniu można złagodzić dolegliwości, a w części przypadków nawet wyeliminować je całkiem. Preparaty stosowane przy atopowym zapaleniu produkowane są najczęściej na wyłącznie naturalnych składnikach. Powszechnie występuje w nich gliceryna, zatrzymująca cząsteczki wody i zapewniająca tym samym utrzymanie wilgotności skóry. Z kolei biała wazelina niejednokrotnie stosowana jest w kosmetykach do natłuszczania skóry, pozostawia na powierzchni naturalny ochronny filtr.

Taka wazelina nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, dzięki czemu jest całkiem bezpieczna w użytkowaniu. Często spotykanym składnikiem kosmetyków stosowanych w AZS również jest parafina, jaka zabezpiecza skórę przed podrażnieniami, a równocześnie ogranicza nieprzyjemne objawy. W kosmetykach firmy dexeryl można wszystkie te składniki znaleźć, dlatego też są one zalecane przy pielęgnacji w tym schorzeniu. Dużo informacji w tym temacie znaleźć można między innymi na stronie kremy-dexeryl.pl, jeżeli ktoś zainteresowany będzie tą tematyką, to będzie mógł tam zajrzeć i zapoznać się z artykułami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz