Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kierowanie autami przez niepełnosprawne osoby – jakie są tu możliwości

Problem z niepełnosprawnością ruchową dotyka sporej części społeczeństwa w naszym kraju. Z tego też powodu niezwykle istotne jest to, żeby zapewnić takim osobom możliwie duże możliwości na normalne funkcjonowanie. Dotyczy to wielu różnych obszarów, w tym również związanych z poruszaniem się i komunikacją. Jedną z istotniejszych rzeczy na przykład jest przystosowanie samochodów do kierowania przez osoby, jakie na przykład mają problemy z nogami.

Przy nich zwykłe używanie pedału gazu czy hamulca nie wchodzi w grę, ale na rynku dostępnych jest sporo urządzeń, jakie w tym pomagają. Jedno z popularniejszych oferuje firma Veigel, a jest to po prostu ręczny gaz-hamulec. Taki mechanizm znany też jest jako RGH Veigel, a sterowanie jest realizowane przy pomocy dźwigni albo pokrętła. Zamontować go można w dużej części samochodów wyposażonych w automat, i pozwala na płynne i bezpieczne sterowanie pedałami.

Dzięki dobrej jakości układ ten umożliwia pełną kontrolę pojazdu, nawet w niestandardowych sytuacjach. Duże możliwości regulacyjne pozwalają każdemu z użytkowników dopasować ustawienie do swoich wymagań, co przełoży się także na komfort nawet podczas dłuższego podróżowania. Niektóre z modeli ręcznego gazu-hamulca mają dodatkowe funkcje, przydające się przy codziennej jeździe, takie jak na przykład włączanie kierunkowskazów czy klaksonu. Bardzo duży nacisk przy projektowaniu został postawiony na kwestie bezpieczeństwa, z tego też powodu to urządzenie jest używane przez wiele firm samochodowych.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz