Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Konie oraz jazda na nich – co nabyć?

Człowiek usidla sobie świat od wybitnie dawna, dostosowując go do swoich potrzeb, podporządkowując sobie rośliny i zwierzęta. Wykorzystuje zasoby przyrody wedle własnych wymagań. Koń został udomowiony niezmiernie dawno temu ponieważ około trzech i pół tysiąca lat przed należącą do nas erą. Od tego czasu towarzyszy mu bezustannie. Był człowiekowi pomocny, jego siła oraz sprawność umożliwiały rozwój ludzkiej cywilizacji. Konie to były najpopularniejsze zwierzęta pociągowe.

Dzisiaj służą w zasadzie do rekreacji oraz sportu i jako takie dalej są nadzwyczaj atrakcyjne – sprawdź koszulki jeździeckie. Są połączone z człowiekiem na odpowiednie oraz na złe, całkiem udomowione. Nie ma już niemal koni dzikich. Jedynie konie Przewalskiego zaliczane są obecnie do gatunku dzikich koni.

Reszta tych zwierzaków zamieszkuje z ludźmi i na warunkach, jakie ludzie im dyktują. Ludzie bez wątpienia cieszą się ich towarzystwem, jednakowoż czy konie też na tym korzystają? Rzeczywiście, mają zapewnioną opiekę, również w przypadku ciężkich chorób, dostęp do pożywienia. Ale przykłady złego traktowania tych zwierząt są niestety powszechne. Poza tym, jako zwierzęta użytkowe są używane do pracy, czy tego sobie życzą, czy nie. Koń człowiekowi przysłużył się przez stulecia wspólnego bytowania, nie ma co do tego żadnych niepewności. W drugą to oznacza czy człowiek przysłużył się koniom, nie wolno być już tego tak pewnym. Umaszczenie koni z reguły nie ma nic wspólnego z rasą. Jednak są bezsprzecznie wyjątki, takie jak chociażby rasa haflinger, jaka znamionuje się kasztanowatym umaszczeniem z konopiastym ogonem i grzywą czy konik polski, który zawsze jest myszaty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz