Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Konstrukcja własnej hali ze stali, czy wynajem hali namiotowej?

Przejęcie placu budowy przez wykonawców ma obowiązek być nadzwyczaj prawidłowo sprawdzone. Generalne wykonawstwo zobligowane jest do sprawdzenia poprawności wytyczonego obszaru z planami papierowymi. Każda budowa, w tym też i budowa hal kojarzy się z podziałem robót budowlanych na etapy. Hale stalowe rozpoczynają swą podróż budowy naturalnie od przejęcia placu budowy przez wykonawcę.

Po przejęciu placu ze względu na to, iż konstrukcje stalowe powstają w większości wypadków z szczegółów prefabrykowanych, ciężkich i montowanych na wysokościach, wykonawca ma obowiązek ogrodzić teren i założyć na ogrodzeniu należyte tablice informacyjne. Jest to robione ze względu na bezpieczeństwo osób trzecich, by nikt nieupoważniony nie poruszał się po budowie w tracie prac. Konstruując hale stalowe daje obszerny nacisk na przestrzeganie przepisów BHP.

Następnym cyklem zaraz po zabezpieczeniu budowy i zaopatrzeniu jej w dobre środki socjalne dla pracobiorców rozpoczyna się budowa. Hale stalowe są w stanie być obiektami chwilowymi, bądź nieprzerwanie posadowionymi – można także zdecydować się na wynajem, hale namiotowe do wynajęcia. Znaczy to, że można je z czasem zwinąć jak domek z kart jednakże na budowę hali stalowej wymagane jest pozwolenie oraz oparcie jej na fundamentach. Pierwszym szczegółem prac budowlanych jest wytyczenie niwelacyjne terenu i zebranie humusu z miejsca gdzie będzie posadowiona hala.

Istotne jest by nie przebrać wykopu, albowiem narusza się wówczas stałą a zarazem rodzimą konstrukcję gruntu, co ma prawo doprowadzić do szybszego osiadania budynku. Wobec tego każdy wykonawca stara się nie kopać za mnóstwo ani za głęboko. Dodatkowym etapem jest wylanie fundamentów pod obiekt. Bazuje to na zrobienie szalunku, czyli deskowania oraz ułożeniu zbrojenia. Fundamenty pod hale są w kształcie kwadratów w celu podtrzymania całej konstrukcji, czyli głównych ram hali, które przenoszą najwięcej obciążeń z budynku na grunt. Zbrojenie przy takim typu fundamentu jest w formie wyjątkowej siatki związanej z prętów o właściwej średnicy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz