Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Który typ opału będzie najlepszy na zimę

Piece wykorzystywane do ogrzewania domów są przystosowane do różnych rodzajów paliw. Niektóre spalają tylko węgiel lub ekogroszek, i wtedy nie ma możliwości wyboru. Lecz do wielu urządzeń tego typu można wsypywać inne materiały, tak więc warto się dowiedzieć czym one się różnią od siebie i jakie mają właściwości. Najtańszy, co jednak nie oznacza najgorszy, jest pellet ze słomy Zamość. Wytwarzany on jest z dobrze wysuszonej słomy, co znacznie podwyższa opałową wartość, która jest tylko kilkadziesiąt procent mniejsza niż węgla.

Z takich też powodów ten rodzaj pelletu uznaje się za najbardziej atrakcyjny porównując parametry do ceny. Nieco droższy, lecz również i nieco wydajniejszy, jest pellet drzewny Zamość. Do produkcji tego pelletu są wykorzystywane trociny z tartaków i zakładów drzewnych, które po sprasowaniu bardzo dobrze się spalają. Przez to, że drzewny pellet ma niską wilgotność, to dysponuje on znacznie lepszymi parametrami niż drewniane kawałki. Najwięcej wydać trzeba jeżeli chce się zakupić ekogroszek Zamość, lecz oczywiście ten właśnie produkt dostarczy najwięcej ciepła wśród wszystkich paliw.

Dużą zaletą ekogroszku będzie to, że nie ma on miału i drobnych kawałków, które znacząco obniżają wartość opałową. Podejmując decyzję o zakupie jakiegoś wymienionego paliwa pamiętać należy o tym, żeby je odpowiednio przechowywać. Jeśli węgiel Zamość zawilgotnieje lub zamoknie, to znacznie gorzej będzie się spalał. Dlatego też wszystko powinno się składować w suchym miejscu, bez nadmiarowej wilgoci.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz