Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Parametry pomp ciepła oraz ich rodzaje – co kupić?

Wody gruntowe wydają się być niezwykle głęboko oraz nie wydają się kreować zagrożenia. Chociaż czasami w prognozach pogody wolno usłyszeć, iż ulewne deszcze podniosły poziom wód gruntowych, a tym samym zalały lub też podmyły część obszarów w danym województwie. Odwierty geotermalne egzekwowane w celu ogrzania domostw praktykowane są wiec na wysokości od 2m do nawet 180m. Tak wielka różnica wynika ze sposobu prowadzenia odwiertów, rur, wysięgników oraz przyłączy cieplnych.

Tak sporządzone pompy ciepła zapewniają stałą wysoką temperaturę w ogrzewanym tak domu. By wykopać rów w pionie o długości 180 m wypada zastosować specjalistyczny sprzęt. Oprócz wiertła wykonanego z najszlachetniejszych materiałów, np. diamentu należy je nieraz wyposażyć oprócz tego w tak zwane koronki wiertnicze. Sprzęt ten wyposażony jest również w zawór wypełniony tzw. płukanką. Jest to mieszanina wody i przeróżnych pierwiastków.

Takie złączenie pozwala usuwać nadmiar ziemi z miejsca odwiertu do góry – na powierzchnię. Jeżeli nie pragnie się kopać tak głęboko wielkość 180m wolno rozłożyć na 2x90m lub więcej otworów. Ekologia stała się ostatnimi czasy nadzwyczaj modna. Każdy chce żyć w zgodzie z naturą, bo takie zachowanie popularyzuje Unia Europejska i cały Zachód. Ekologia dotarła także w dziedzinę energetyki. Pompy ciepła zasilane surowcami takimi jak węgiel, gaz czy drewno, mimo że są one naturalne, emitują szkodliwe dla atmosfery spaliny – pompy ciepła Wrocław. Właśnie dlatego Polacy coraz częściej decydują się na ogrzewanie swoich domów przez podłogę. Ciepło doń pompowane jest z takiego źródła jak pionowe bądź też poziome odwierty geotermalne.

Mile pobierane z gruntu ma stałą temperaturę i stałą moc, często takie ogrzewanie podłogowe jest całkowicie bezobsługowe. Zdolność produkcyjna tego systemu przewyższa ogrzewanie centralne nawet o 400%. Poza tym instalacja jest niewidoczna dla oka, pociągnięta pod podłogą, oraz eliminuje obecność szpecących wnętrza grzejników. Jednakże najistotniejszą zaletą jest opłacalność. Koszty ponoszone są praktycznie jednokrotnie w trakcie dokonywania odwiertów i zakupie pomp.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje:

Ten wpis ma 1 komentarz

Dodaj komentarz