Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podatek dochodowy a zwrot podatków zza granicy

Opłacenie podatku podlegają osoby fizyczne i prawne. Obowiązek fiskalny leży na obywatelu, jaki uzyskuje dochód. Każda postać musi się rozliczać indywidualnie, wspólne opodatkowanie traktuje wyłącznie współmałżonków. Obowiązek opłaty prywatnego podatku spoczywa na osobach, które wykonują pracę oraz zostają w jakimkolwiek stosunku pracy, lecz za granicą jest opcja zwrotu – księgowa w holandii. Również osoby, jakie prowadzą własną aktywność gospodarczą podlegają obowiązkowi fiskalnemu.

Każdy podatnik musi najpóźniej do 30 kwietnia dodatkowego roku skarbowego złożyć swoje zeznanie. Następuje ono w formie formularza PIT 36, 36L, 37, 38 czy też 39 w zależności od typu osiągniętych dochodów.

Posiadanie nieruchomości i jej sprzedaż też łączy się z przymusem takich opłat. Nie tylko osoby fizyczne powinny finansować składki, proceder ten dotyczy też osób prawnych. W ich skład wchodzą: jednostki ustawodawcze, grupy kapitałowe oraz spółki. Osoby prawne powinny złożyć zeznanie podatkowe CIT 7 oraz z określoną wysokością dochodu za dany rok.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz