Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podłoga lakierowana czy parkiet – co zakupić?

Jakiekolwiek rozwiązanie ma swoje wady oraz walory. Jakim sposobem chodzi o parkiet olejowany to potrzeba częstej oraz pracochłonnej pielęgnacji parkietu, potrzeba dogłębnego czyszczenia i pastowania (raz w miesiącu, a w pierwszym roku po nałożenia oleju nawet 2 razy w miesiącu), stosowanie wyjątkowych dla podłogi olejowej środków oraz są one chłonne – zatrzymują zabrudzenia oraz zacieki. Podłoga olejowa nie jest polecana dla osób cierpiących na brak czasu oraz nieumiejętność zachowania czystości w mieszkaniu. To podłoga wspaniała dla czyściochów, kochających estetyczne wnętrza mieszkania.

W przeciwnym wypadku lepsza będzie podłoga lakierowana. Nie jest tak przyciągająca oraz luksusowa jak podłoga pokryta olejem ale jest znacznie prostsza do utrzymania w czystości oraz tańsza w eksploatacji.

Pomimo to, podobnie jak olejowa – też posadzka lakierowana ma niedociągnięcia jak oraz atuty. Jakie? Nie potrzebują wielu zabiegów pielęgnacyjnych (wystarczy jedynie mop z wodą i delikatny detergent), łatwo utrzymują czystość, nie zatrzymuje zabrudzeń, wymagane jest stosowanie tylko fundamentalnych zasad konserwacji drewnianych podłóg, gruntowne czyszczenie wymagane tylko raz na kilka lat, by uniknąć rys, warto użyć lakieru satynowego lub ewentualnie matowego. A defekty podłogi lakierowanej?

Bez trudności powstają rysy, rysy niesłychanie zauważalne na połyskliwym lakierze, parkiet w szeregu przypadków się elektryzuje, przyciąga więcej kurzu, (jakkolwiek prościej go wyczyścić), nie nadaje się do renowacji punktowej, jeśli się zniszczy, jedynym ratunkiem jest renowacja poprzez wtórne malowanie i cyklinowanie. Wiesz już wszystko – decyzja należy do Ciebie, jeśli potrzebujesz akcesoriów, zobacz lagrus classic r1. Zastanów się czy ważniejsze są dla Ciebie kwestie estetyczne, czy rzeczowe oraz pamiętaj – podłogę zawsze wolno poddać renowacji i wymienić jej ochronę na inną.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje:

Ten wpis ma 1 komentarz

Dodaj komentarz