Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Propozycje pracy w sieci

Jeszcze nie tak dawno dyplom wyższej uczelni był poręczycielem znalezienia właściwej pracy. Niestety czasy się zmieniają oraz warunki także. Coraz więcej absolwentów wyższych studiów zasila szeregi ludzi bez pracy. Mało tego, w pewnych momentach doskonali fachowcy, z olbrzymim rutyną zdobytym za granicą również mają trudności ze znalezieniem pracy – żeby to zmienić, zajrzyj na gdzie do pracy. Osoby wracające zza granicy, w jakim miejscu zajmowały eksponowane stanowiska, nieraz niezmiernie odpowiedzialne, mają istotne problemy ze znalezieniem pracy w kraju. Ze zdziwieniem słyszą od potencjalnych pracodawców, że mają zbyt wygórowane wymagania. W jaki sposób sami przyznają kłopot tkwi w braku znajomości i tak nazywanych pleców.

Statystyki są smutne. Praca po studiach już nie jest taka oczywista. W 1997 roku bezrobotni z wyższym wykształceniem stanowili 1,4 procent, a w roku 2010 jest to już 10,5 procent. Wolno się zastanawiać co jest powodem takiego stanu rzeczy. Eksperci uważają, że ludzi kończących wyższe studia jest coraz to więcej, natomiast jakość wykształcenia drastycznie się obniżyła – zwłaszcza na niektórych uczelniach prywatnych. Rynek jest przesycony humanistami oraz fachowcami od marketingu oraz zarządzania. Inżynierów, których faktycznie brakuje, jest niewielu. Na swojej drodze jesteśmy w stanie spotkać rozmaitych szefów czy menadżerów.

Co niektórych nie interesuje to co robisz po pracy, jaka jest twoja sprawa rodzinna czy również orientacja. Istotne są wyniki w pracy. Jeżeli te są zadowalające po wyjściu z firmy przestajesz istnieć dla takiego dyrektora. Ale zdarzają się okazy, jakie chcą tobą zawładnąć. Nie istotne, że praca to dla ciebie priorytet, że zamieniasz się w przysłowiowego cyborga po przekroczeniu progów firmy, że twoje wyniki są więcej aniżeli przeciętne.

Dla takiego niedorosłego emocjonalnie właściciela zakładu pracy istotne jest to, kim jesteś po pracy. I wobec tego jeśli podejrzewasz, iż w twoim otoczeniu jest taki przełożony zapomnij o odsłanianiu prawdziwego ja w firmie. Nie przyznaj się, że jesteś szczęśliwym rodzicem więcej aniżeli jednego potomka. Kolosalna rodzina to wystarczający powód dla twojego dyrektora byś musiał dorabiać na boku u rywalizacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz