Problemy ze spłacaniem swoich zobowiązań finansowych ma coraz więcej osób. Powody takiego stanu są bardzo różne, niejednokrotnie osoby takie chciałyby bardzo to zrobić, lecz zwyczajnie nie mają żadnej możliwości. Przytrafiają się bowiem wypadki losowe czy choroby, uniemożliwiające aktywną pracę, i wówczas problemy z zadłużeniem się nakręcają. Jeżeli przestanie się spłacać swoje zobowiązania, to wówczas wierzyciele i komornicy szukają każdego sposobu na to, żeby odzyskać pieniądze.
Zajmują pensje, auta czy nawet nieruchomości, co jeszcze bardziej pogarsza sytuację wierzyciela. Ale od jakiegoś czasu istnieją możliwości, aby stanąć na nogi i swoją sytuację wyprostować, a taką możliwością jest konsumencka upadłość. Pierwsza jej forma została wprowadzona w roku 2009, a w późniejszych latach ukazały się kolejne zmiany, rozszerzające znacznie możliwości konsumentów.
Więcej informacji w tym temacie można znaleźć w internecie, wpisując na przykład w wyszukiwarce słowa upadłość konsumencka i przeglądając otrzymane strony. W największym skrócie taka upadłość polega na tym, że jakaś część lub niekiedy i całość długów umorzona zostaje na drodze postępowania sądowego. Ubiegać się o nią mogą osoby nie prowadzące działalności gospodarczej, które przez określony okres czasu przestały spłacać swoje zobowiązania. Sytuacja dłużnika jest analizowana przez sąd i jeżeli faktycznie są ku temu przesłanki, to może zostać podjęta taka decyzja o upadłości.
+Tekst Sponsorowany+