Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób wychować przyzwoicie psa?

Kiedy w stworzonym przez nas domu mieszkają równolegle pies oraz małe dziecko, wtedy musimy pamiętać, iż to nie wyłącznie pies stanowi zagrożenie dla stworzonego przez nas najmłodszego członka rodziny, ale też może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego także względu dziecko musi nauczyć się relacji przebywania w jednym domu z psem, po to, aby była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie wyłącznie karmienie, choć i to jest ważne – więcej na Najlepsza sucha karma dla psa. To rozległy obowiązek socjalizacyjny. Małe dzieci miewają czasami nawyk dręczenia pieska, nazbyt długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji należałoby, w następstwie tego zafundować psu miejsce, w jakim może schronić się przed dzieckiem. W takim miejscu pies będzie czuł się bezpiecznie przed zakusami dziecka. Zdarza się także nieraz, że małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy także próbują włożyć im różne przedmioty do uszu i nosa. Wtedy to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany i szuka miejsca gdzie może się schronić. Żeby osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu kilka ważnych zasad, według których musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim należałoby nauczyć dziecko, by nie wpadało na czworonoga, nie ciągnęło go za uszy, czy również ogon, oraz nie wkładało mu do nosa różnych małych przedmiotów. Należy ustalić również, iż dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w jedzeniu, oraz nie drażnić go i nie wprowadzać w stan lustracji. Reguły te są korzystne nie tylko dla psa, niemniej jednak też dzięki nim jesteśmy w stanie zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies przyzwoicie traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha czy też do gryzienia go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz