Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób zatroszczyć się o odporność skrzyni biegów w aucie?

Niesłychanie ważnym szczegółem pracy silnika jest elastyczność. Musimy zwrócić uwagę na ten parametr kupując samochód. To od niego zależy sprawne wyprzedzanie. W wypadku porównania tych samych wozów o pokrewnej pojemności i mocy najważniejszym szczegółem różnicującym je będzie właśnie elastyczność. Dla pospolitego użytkownika samochodu świadczy ona możliwość płynnego przyspieszenia od najniższych obrotów na danym biegu do najwyższych. Mierzymy ją w Nm, czyli newtonometrach. To jednostka stworzona umyślnie dla określenia tego parametru. W codziennej jeździe ważna jest reakcja samochodu na wciskanie pedału gazu. W samochodach, gdzie mamy mały moment obrotowy i elastyczność mocniejsze wciśnięcie pedału gazu nie da takiego efektu, jak w przypadku wysokich obydwóch parametrów w innym pojeździe.

W następstwie tego też ważne jest, aby płynnie przemieszczać się oraz nie troskać się o wyprzedzanie wybranie w najwyższym stopniu ogromnego momentu obrotowego, jaki zagwarantuje nam wysoką elastyczność. Komfort jazdy jest znacznie wyższy, gdy zastosujemy jak wyeliminować zgrzyty przy zmianie biegów. Jednym z najważniejszych szczegółów w budowie samochodu jest skrzynia biegów. Od ich przełożeń zależy to jak prędko będziemy mogli osiągać optymalne prędkości oraz napełniać się jakością prowadzenia. Im dłuższe przełożenia tym dłużej możemy przyspieszać na jednym biegu. Najnowsze rozwiązania w skrzyniach biegów obok kultowych już automatach to skrzynie o oznakowaniu DSG. Własnością reprezentatywną jej budowy jest zastosowanie podwójnego sprzęgła. Jest to wymysł niemieckiego koncernu samochodowego Volkswagen.

Jako pierwszy model samochodu w którym pozostała zastosowana był Golf R32 na początku roku 2003. Już wówczas było wiadome, że budowa oraz działanie tej skrzyni biegów będzie docenione w późniejszym czasie i coraz to więcej wozów będzie wyposażone właśnie w tą przekładnię. Bazą działania skrzyni biegów DSG jest zastosowanie nadmienionego podwójnego sprzęgła, gdzie jedne obsługuje biegi parzyste, a drugie biegi nieparzyste. Oczywiście sześciostopniowe zestrojenie całości jest nadzwyczaj odpowiednie oraz efektywne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje:

Dodaj komentarz